• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Kniha osudu

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč
ke stažení
348 Kč

Pět bouřlivých desetiletí íránských dějin vyprávěných prostřednictvím života obyčejné ženy v nejprodávanějším íránském románu, dokud nebyl tamní vládou zakázán.

Kniha osudu se stala jedním z nejprodávanějších románů v Íránu, přestože ji tamní vláda dvakrát zakázala. Tento silný příběh o přátelství, vášni a naději sleduje osud íránské ženy od dospívání po stáří v průběhu pěti desetiletí, od doby před revolucí v roce 1979 přes období Islámské republiky až po současnost.

Masúme je obyčejná dívka s vášní pro učení. Na cestě do školy potká mladého muže, do kterého se zamiluje. Její bratři však objeví jeho dopisy a obviní ji, že na rodinu uvalila hanbu. Po krutém fyzickém trestu jí rodiče rychle domluví sňatek s mužem, kterého nikdy neviděla. V letech, které Masúme prožívá v manželství, probíhají v Íránu zásadní politické změny. Její manžel Hamíd je politickým disidentem a hrozbou pro despotický šáhův režim. Když ho přijde zatknout tajná policie, znamená to počátek děsivého období v Masúmině životě. Její osud, tak dlouho určovaný tradicemi a loajalitou k rodině, je teď svázán s politickými událostmi a proměnou celé země.

Kniha osudu je pozoruhodným příběhem a výjimečně zasvěceným pohledem na íránskou společnost.

Počet stran: 495

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076893689

ISBN: 978-80-7689-368-9

Datum vydání: 15.5.2024

EAN: 9788076893696

Datum vydání: 15.5.2024

Původní název: Sahme Man (persky), The Book of Fate (anglicky)

Překladatel: Simoneta Dembická

Recenze

Tipy na letní čtení

K létu patří prázdniny, dovolená a čtení. U vody, v parku, na louce, ve vlaku, na pláži, na zahrádce v kavárně... kdekoliv.

Kniha osudu je jemnou připomínkou toho, že nesobeckost a věrnost rodině jsou důležité stejně jako morální hodnoty a dobrota srdce a pomáhají překonat nejtemnější období života. Je to óda na ženy, nejen íránské, ale z celého světa, které musely bojovat za svá základní práva.“
Faryal Leghariová, Gulf News

„Parínúš Saníí se věnuje věčnému tématu potenciálně výbušné interakce mezi jednotlivcem a společností, a důsledkům diskriminace, netolerance a extremismu.“
Veronica Senová, The Sydney Morning Herald