Na viděnou v Havaně
Marisol se po smrti své babičky vydává na Kubu. Celé dětství od babičky slýchala historky o životě tam, protože babička pocházela z dynastie Perezů, místních bohatých cukrovarníků, kteří však byli nuceni po nástupu Castra utéci ze země.Elisa a Marisol.
Babička a vnučka.
Kuba, Miami.
1958 a 2017.
Rodinné tajemství a velká láska na pozadí pohnuté kubánské historie...
To všechno v sobě skrývá tento příběh s nádhernou obálkou.
Marisol se po smrti své babičky vydává na Kubu. Celé dětství od babičky slýchala historky o životě tam, protože babička pocházela z dynastie Perezů, místních bohatých cukrovarníků, kteří však byli nuceni po nástupu Castra utéci ze země. Svůj nový domov našli v Miami, ale jejich srdce zůstala na Kubě... A nyní je Marisol zde, aby splnila babiččino poslední přání.
...
To byl krásný příběh, to se tak krásně četlo, Kuba na mě dýchala z každé stránky. Je vidět, že autorka ví, o čem píše, je to tak trochu historie její rodiny a na knize je to rozhodně znát. Díky lince z minulosti jsem se dozvěděla spoustu informací o tom, jak to probíhalo za doby revoluce v 50. letech minulého století. Elisin otec byl velkým příznivcem a podporovatelem prezidenta Batisty, a když se dostal Fidel k moci, musel se svou rodinou utéct. Co vše tomu předcházelo, jaký byl Elisin osud, kdo byl její velká láska, to vše se dozvíte a myslím si, že budete číst se zatajeným dechem.
...
Je pravdou, že ta zápletka je jasná, není to nic, co bychom už někde nečetli, ale zasazení do prostředí Kuby a hlavně všechny ty historické souvislosti byly právě to, co příběh pozvedlo. Historie Kuby je velice pohnutá a krvavá...
Martina Polková @kniznistripky